Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Piekiełko i Okolic z siedzibą w Piekiełku, zostało powołane do życia  7 marca 2005 roku na Zebraniu Założycielskim, które odbyło się w budynku szkoły w Piekiełku.

Do  Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia zostali wybrani: pan Henryk Bubula, pani Zofia Jeż oraz pani Jadwiga Guzik – upoważnieni przez zebranych do zarejestrowania Stowarzyszenia, liczącego w tym czasie 34 członków. Podjęto też uchwałę o przyjęciu Statutu Stowarzyszenia.

11 kwietnia 2005 roku Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, od tej pory mogło realizować założenia statutowe – prowadzenie Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym i Niepublicznego  Gimnazjum w Piekiełku.

W skład pierwszego Zarządu weszli:

·       Prezes:           Józef Kasiński

·       Wiceprezes:  Emil Nowak

·       Członkowie:  Jadwiga Guzik, Janina Smoter, Marzena Haszczyc, Anna Zborowska, Barbara Natonek

Zarząd działał od założenia Stowarzyszenia do marca 2008 roku, kiedy to na Walnym Zebraniu powołano nowy Zarząd, w skład którego weszli:

·       Wiceprezes:   Franciszek Zoń

·       Członkowie:   Ewa Mrózek, Lucyna Bubula-Mucha, Bernadeta Polak

Obecnie Stowarzyszenie liczy 39 członków, spośród których na Walnym Zebraniu  w marcu 2011 roku został wybrany  Zarząd, w skład którego wchodzą:

·       Wiceprezes:   Bernadeta Polak

·       Członkowie:   Anna Zborowska, Lucyna Bubula-Mucha, Grażyna Michura

Skład Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia: Halina Wiktor, Elżbieta Bednarczyk, Agnieszka Stokłosa-Surdziel, Maria Wojcieszak, Zbigniew Kurek.

Naczelnym celem Stowarzyszenia jest wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Piekiełko i okolic, prowadzenie Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym i Niepublicznego  Gimnazjum w Piekiełku, wspomaganie ich funkcjonowania i rozwoju, troska o wszechstronny rozwój i wychowanie uczęszczających do nich dzieci.

Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej, jest apolityczne, dobrowolne i samorządne. Członkowie pracują w Zarządzie społecznie, działają  zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Terenem działania Stowarzyszenia jest Piekiełko i okolice.  Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby fizyczne i prawne.

Obecnie Stowarzyszenie liczy 39 członków, spośród których na Walnym Zebraniu  w marcu 2014 roku został wybrany  Zarząd, w skład którego wchodzą:

·       Wiceprezes:   Anna Zborowska

·       Członkowie:  Lucyna Bubula-Mucha, Agnieszka Stokłosa- Surdziel,Dominika Lisek

Skład Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia: Halina Wiktor, Elżbieta Bednarczyk, Krystyna  Kurek.